پیراهنی گرانبار از سنگ 1395/11/4
«فاطمه ناعوت»، مهندسِ معمار، شاعر، اديب، مترجم، روزنامه‌نگار، و حقوقدان مصري، در 18 سپتامبر 1964م. در قاهره متولد شد. پس از ديپلم به دانشكده ي مهندسي «عين شمس» رفت و در سال 1987م. در رشته ي مهندسي معماري فارغ التحصيل شد. از كودكي به شعر و ادبيات علاقه داشت و مجموعه​شعرهاي زيادي را به عربي و انگليسي منتشر كرد. وی داستان هاي بسياري را از نويسندگان بزرگ جهان ترجمه كرده است.

چند شعر از خالد ابو خالد؛ شاعر، روزنامه‌نگار و چهره رسانه‌ای فلسطینی 1395/10/8
شاعر، روزنامه‌نگار و چهره رسانه‌ای فلسطینی است. در سال 1937 در شهر سیله الظهر فلسطین به دنیا آمد. پدرش شهید محمد صالح الحمد مشهور به ابوخالد بود که در انقلاب القسام در جریانهای مقاومت کشورش به مقام رفیع شهادت رسید. او در کانون ادبا و نویسندگان فلسطین فعالیت می‌کند وپیش از آن مجری برنامه‌های رادیو و تلویزیون در کویت و بعد از آن در سوریه بوده است.

چند شعر از غاده السمان 1395/9/6
غاده السمان نویسنده، شاعر و متفکر سوری در سال 1942 در دمشق از پدر و مادری سوری متولد شد. پدرش مرحوم دکتر احمد السمان، رئیس دانشگاه سوریه و وزیر آموزش و پرورش بود. نخستین کارهای غاده السمان تحت نظارت و تشویق‌های پدرش در نوجوانی به چاپ رسید و او تحصیلات دانشگاهی را در رشته‌ی ادبیات انگلیسی از دانشگاه سوریه به پایان رساند و فوق لیسانس خود را در دانشگاه آمریکایی بیروت و دکتری ادبیات انگلیسی را در دانشگاه لندن گذراند.

1

آخرین مطالب سایت

آرشیو کامل
حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی