توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبمومنی: دلبستگی مرحوم كشن‌فلاح به حوزه هنری باید الگو باشد/ افتتاح سالنی به نام شهید احمد زارعی   1396/1/20

به گزارش سایت ادب فارسی، رئیس، مسئولان و هنرمندان حوزه هنری، هم‌زمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی به دیدار خانواده های جمعی از هنرمندان تازه درگذشته و خانواده های هنرمندان شهید رفتند.
 

مسئولان حوزه هنری، شنبه 19 فرودین ماه، مصادف با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی به دیدار خانواده‌های مرحوم دكتر سعید كشن فلاح و شهید احمد زارعی رفتند.

در دیدار مدیران حوزه هنری از خانواده مرحوم سعید كشن فلاح، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری با بیان اینكه مرحوم كشن فلاح برای مسئولان حوزه هنری راهنما و همراه بودند، اظهار كرد: ایشان بی هیچ تملقی استاد ما بودند و تا زمانی كه در قید حیات بودند، تعصب و دلبستگی به حوزه هنری داشتند و ما هم باید از این ویژگی ایشان درس بگیریم.

وی ادامه داد: تمام فعالیت‌های ایشان بزرگ و ارزشمند بود و ورودشان به دانشگاه هنر و تدریس ایشان یكی از بزرگ‌ترین عملكردهایشان در حوزه آموزش و پرورش هنرمندان متعهد بود.

فاضل نظری نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم كشن فلاح، عنوان كرد: امسال یادبود باشكوهی برای این مدیر فرهنگی و هنرمند پیش‌كسوت كشورمان در حوزه هنری برگزار خواهیم كرد.

همسر مرحوم كشن فلاح نیز در سخنانی با بیان اینكه حوزه هنری محبت خاصی به خانواده ما داشته است، عنوان كرد: خانواده حوزه هنری با نهادها و ارگان های دیگر كشور متفاوت است و همسرم همیشه می گفت كه خانه اول و آخرش حوزه هنری است.

مسئولان حوزه هنری همچنین  به دیدار خانواده شهید احمد زارعی رفتند.

در این دیدار علیرضا قزوه، مدیر مركز آفرینش های ادبی حوزه هنری، با بیان خاطراتی از احمد زارعی، اظهار كرد: وی در جلسات شعر حوزه هنری شركت داشت و بسیاری از كنگره‌ها و جلسات شعر را راه‌اندازی كرد و شاعران بزرگ را به برای شعرخوانی به مناطق جنگی برد.

خانم هادی‌پور، همسر شهید احمد زارعی، نیز با بیان اینكه این شهید در دوران حیاتش، سبك زندگی خاصی را انتخاب كرده بود، عنوان كرد: ایشان در زندگی دوستان خوبی پیدا كرد و علاوه بر پوشیدن لباس سبز سپاه پاسداران و حضور در جبهه های جنگ، به شعر نیز گرایش پیدا كرد. احمد علی‌رغم اینكه چهره رزمنده و حماسی داشت، دارای نگاهی لطیف به جامعه بود و قلبی نازك و شفاف داشت.

صادق رضایی، رئیس حوزه هنری كودك و نوجوان، نیز با تاكید بر اینكه احمد زارعی نگاه مدیریتی و استراتژیك در ادبیات داشت، گفت: ایشان نخستین كسی بود كه پای اساتید دانشگاه و شاعران بزرگ را به مناطق جنگی باز كرد و از این زاویه نیز می‌توان مجموعه خاطرات شهید را جمع‌آوری كرد. عملكرد ایشان در ادبیات می‌تواند برای مدیران فرهنگی و هنری كشور الگو باشد.

در پایان این دیدار نیز، مدیران و مسئولان حوزه هنری عنوان كردند كه به زودی سالنی در حوزه هنری به نام شهید احمد زارعی افتتاح خواهد شد.


کلمات کلیدی این مطلب : ،
تعداد بازدید :496  |   تاریخ ثبت : 1396/1/20
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی