توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالب«یک ماه، یک کتاب» با شعرخوانی شاعران به کار خود در سال ۹۷ پایان داد   1397/12/19

یمان طرفه، مینا فتوحی، افسانه غیاثوند، علی داودی، سمانه خلف‌زاده، الهام نجمی، شهناز ملاصالحی، سارا جلوداریان، نصیبا مرادی، مریم جعفری آذرمانی، ساجده جبارپور، زهرا مجیدی، سودابه مهیجی، محمد‌حسن جمشیدی، فاطمه افشاریان، بهاره صدرزاده، سیده تکتم حسینی، سمانه رحیمی، سارا ناصرنصیر، شیوا فضل‌علی، شاعران حاضر در این برنامه بودند که به شعرخوانی پرداختند.
بیست‌وششمین جلسه «یک ماه، یک کتاب» با حضور جمعی از شاعران، در سالن سلمان هراتی برگزار شد، فریبا یوسفی درباره پروین اعتصامی گفت: دوران زندگی کوتاه پروین، مصادف بود با تحولات مهم تاریخی و ادبی. او در چنین روزگاری شعر می‌سرود و قدر شعرش در جریان انقلاب ادبی، کمتر دیده و شناخته شد. امروز که آن موج‌ها فرو نشسته ارزش و قدر واقعی شعر پروین بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. شعرهای پروین بیانی محکم و مفاهیمی عمیق دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری،بیست‌وششمین جلسه «یک ماه، یک کتاب» که به بررسی کتاب‌های شعر زنان شاعر می‌پردازد در آخرین جلسه خود در سال 1397 به شعرخوانی شاعران اختصاص یافت.
 
در ابتدای این جلسه، فریبا یوسفی شاعر و دبیر  برنامه «یک ماه، یک کتاب» ضمن تبریک مناسبت‌های گذشته و آینده؛ میلاد حضرت فاطمه (ع) و روز مادر، 8 مارس روز جهانی زن، میلاد حضرت علی (ع) و 25 اسفندماه بزرگداشت پروین اعتصامی، پروین را شاعری کم‌نظیر خواند و درباره او گفت: پروین اعتصامی انسانی بزرگ است و شعرش در روزگار ما بسیار قابل توجه و بااهمیت است. او در زمانی به شعرسرایی پرداخت که ادبیات و شعر به سوی تحولات مهمی می‌رفت و اشعار او در آن زمان کمتر مورد توجه قرار گرفت، اما با گذشت زمان و با فرونشستن موج‌ها و تحولات ادبی، ارجمندی و ارزش شعر پروین بیش از گذشته روشن شد. شعر او بیانی محکم و مفاهیمی عمیق دارد.
 
وی افزود: ما در آستانه بزرگداشت پروین اعتصامی هستیم و همه شما را دعوت می‌کنم که بار دیگر اشعار این شاعر بزرگ را بخوانید؛ زیرا نگاه و زبان مستحکم اشعار او بسیار اثرگذار است و می‌تواند نگاه و تفکر انسان را تقویت کند. این اثرگذاری می‌تواند در نهایت منجر به حرکت‌های جدید و اتفاقات مطلوب در دنیای شاعران شود.
 
پس از صحبت‌های مقدماتی فریبا یوسفی، تمامی زمان برنامه به شعرخوانی شاعران اختصاص یافت. ایمان طرفه، مینا فتوحی، افسانه غیاثوند، علی داودی، سمانه خلف‌زاده، الهام نجمی، شهناز ملاصالحی، سارا جلوداریان، نصیبا مرادی، مریم جعفری آذرمانی، ساجده جبارپور، زهرا مجیدی، سودابه مهیجی، محمد‌حسن جمشیدی، فاطمه افشاریان، بهاره صدرزاده، سیده تکتم حسینی، سمانه رحیمی، سارا ناصرنصیر، شیوا فضل‌علی، شاعران حاضر در این برنامه بودند که به شعرخوانی پرداختند.
فریبا یوسفی در پایان، شعری از خود خواند و با قرائت غزلی عارفانه و بهاری از قربان ولیئی جلسه
 را به پایان برد.

تعداد بازدید :180  |   تاریخ ثبت : 1397/12/19
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی