توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبکارگاه موسیقی شعر عروض وقافیه محمود حبیبی کسبی درحوزه هنری   1398/3/13

کارگاه موسیقی شعر عروض و قافیه محمودحبیبی کسبی ،شاعر و مدرس شعر، به همت مرکزآفرینش های ادبی حوزه هنری برگزار می شود. محمود حبیبی کسبی ، مدرس این کارگاه ، درگفتگو با سایت ادب فارسی درابتدا به اهمیت موسیقی درشعرپرداخت وگفت : ازدیربازدو هنرشعر و موسیقی درهم آمیخته‌اند و بارعمده ایجاد موسیقی درشعر به دوش عروض و قافیه بوده و هست. وی دراین باره خاطر نشان کرد :حکیمان و ادیبان کهن، شعر را کلامی موزون و مقفا و مخیل برشمرده‌اند. اگرچه امروزه و پس از نهضت ادبی نیما، دیگر وزن و قافیه جزو ضروریات شعر به حساب
کارگاه موسیقی شعر عروض و قافیه محمودحبیبی کسبی ،شاعر و مدرس شعر، به همت مرکزآفرینش های ادبی حوزه هنری برگزار می شود.
محمود حبیبی کسبی ، مدرس این کارگاه ، درگفتگو با سایت ادب فارسی درابتدا به اهمیت موسیقی درشعرپرداخت وگفت : ازدیربازدو هنرشعر و موسیقی درهم آمیخته‌اند و بارعمده ایجاد موسیقی درشعر به دوش عروض و قافیه بوده و هست.
وی دراین باره خاطر نشان کرد :حکیمان و ادیبان کهن، شعر را کلامی موزون و مقفا و مخیل برشمرده‌اند. اگرچه امروزه و پس از نهضت ادبی نیما، دیگر وزن و قافیه جزو ضروریات شعر به حساب نمی‌آید، اما همچنان قوالب سنتی شعر فارسی مانند غزل، مثنوی، رباعی و... جزو پرکاربردترین و پرمخاطب‌ترین قالب‌های شعر فارسی‌اند. و نیز دردو قالب نسبتاً نوظهور چارپاره و نیمایی نیز وزن عروضی و قافیه رعایت می‌شود.
حبیبی کسبی درادامه به آنچه دراین کارگاه صورت خواهد گرفت پرداخت و گفت : دراین کارگاه ادبی بنا داریم با زبانی علمی اما ساده و امروزی موسیقی شعرفارسی را بشناسیم و وزن و قافیه درقالب‌های مختلف را بیاموزیم.
وی درپایان برضرورت پرداخت به یادگیری علم عروض توسط طیف های مختلف شعری و علاقمندان شعر تأکیدکرد و گفت: شناخت اصولی علم عروض نه تنها برهرشاعرسنتی‌سرا واجب است، بلکه شاعران نوپرداز را نیز درآهنگین کردن کلام یاری می‌کند.علاوه برشعرا، مخاطبان و خوانندگان جدی شعرهم با شناخت علم عروض، درراه درست‌خوانی و تلذذ و تعمق درشعرقدم می‌گذارند.
این کارگاه ، چهارشنبه ها و ازساعت 17 تا 19درسالن جلسات مرکزآفرینش های ادبی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه ، نرسیده به خیابان حافط برگزار می شود.
قابل توجه است ، این کارگاه درادامه برگزاری سلسله جلسات و کارگاههای ادبی  مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری برگزارمی شود و علاقمندان برای ثبت نام دراین کارگاه و کسب اطلاعات بیشترمی توانند با شماره تلفن 84172301  و یا شماره 09127248287 تماس بگیرند.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :85  |   تاریخ ثبت : 1398/3/13
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی