توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبمجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد   1398/3/29

مجموعه رباعیات محمد عالی‌زاده با عنوان «این کوه سرش همیشه زیر برف است» به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شده است. این کتاب شامل 90 قطعه شعر در قالب رباعی با موضوعات مختلف عاشقانه و اجتماعی است که توسط محمد عالی‌زاده سروده شده است. این کوه سرش همیشه زیر برف است» یک مجموعه رباعی روان با زبانی شیرین و شاعرانه است که به مسائل مختلفی که جامعه کنونی با آن‌ها درگیر است می‌پردازد. شاعر در این مجموعه به قدری استحکام زبانی دارد که مخاطب هنگام خواندن آن بدون اینکه از فضای عاشقانه‌ای
مجموعه رباعیات محمد عالی‌زاده با عنوان «این کوه سرش همیشه زیر برف است» به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شده است.
این کتاب شامل 90 قطعه شعر در قالب رباعی با موضوعات مختلف عاشقانه و اجتماعی است که توسط محمد عالی‌زاده سروده شده است.
این کوه سرش همیشه زیر برف است» یک مجموعه رباعی روان با زبانی شیرین و شاعرانه است که به مسائل مختلفی که جامعه کنونی با آن‌ها درگیر است می‌پردازد. شاعر در این مجموعه به قدری استحکام زبانی دارد که مخاطب هنگام خواندن آن بدون اینکه از فضای عاشقانه‌ای که خیلی صمیمی برای او خلق شده خارج شود، وارد فضاهای اجتماعی و گاه فضاهای طنز کتاب می‌شود.
به طور مثال، یکی از قطعه رباعیات این کتاب را در ادامه خواهیم خواند که به‌خوبی فضایی عاشقانه را با حال و هوایی طنز درآمیخته است:

باید سر راه تو خودم را بکشم
تنها به گناه تو خودم را بکشم
دیگر زده ام به سیم آخر، باید
با برق نگاه تو خودم را بکشم
همچنین  یکی دیگر از رباعیاتی که با همین روش سروده شده و طنزی شیرین را همنشین عاشقانه‌ای دلنشین کرده است در ادامه خواهیم خواند:
ناخواسته گرم رفت و آمد شده ام
هر بار که از کنار تو رد شده ام
لبهای تو قرمزند و چشمانت سبز
در رفتن و ماندنم مردد شده ام
البته به‌دور ازفضای طنزی که گهگاه در برخی رباعیات این مجموعه به چشم می‌خورد اغلب رباعیات موضوع عاشقانه و اجتماعی دارند که تعدادی از آن‌ها را برای آشنایی بیشتر با قلم شاعر جوان این مجموعه آورده‌ایم:

یک روز تو هم از تک و تا می افتی
برخاک به حال و روز ما می افتی
پاییز فقط به برگ ها ظلم نکرد
ای سیب تو هم به زیر پا می افتی

 
موجی که همیشه بر فراز دریاست
انگار که مرد یکه تاز دریاست
تنها جلوی صخره سرش را خم کرد
چون صخره همان مهر نماز دریاست

گفتنی است، کتاب «این کوه سرش همیشه زیر برف است» سروده محمد عالی‌زاده در 96 صفحه با شمارگان 1250 نسخه به‌تازگی توسط انتشارات سوره مهر چاپ و عرضه شده است.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

کلمات کلیدی این مطلب : ،
تعداد بازدید :667  |   تاریخ ثبت : 1398/3/29
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی