توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبکتاب تنها درکنارهم نوشته شری تورکل با ترجمه محمد معماریان منتشر شد   1398/4/1

کتاب «تنها در کنار هم؛ چرا از فناوری بیشتر و از یکدیگر کمتر انتظار داریم» نوشته شری تورکل و با ترجمه محمد معماریان منتشر شد. نویسنده این کتاب را در دو بخش و چهارده فصل تنظیم کرده است و در مقدمه می‌نویسد: «رایانه‌ها فلسفه را به زندگی روزمره کشاندند؛ و بویژه، کودکان را فیلسوف کردند. در کنار بازی‌های سادۀ الکترونیکی … کودکان می‌پرسیدند آیا رایانه‌ها زنده‌اند؟ آیا شیوۀ فکر کردن‌شان متفاوت از انسان‌هاست؟ و در عصر ماشین‌های هوشمند، انسان بودن چه ویژگی خاصی دارد؟» اگر به فهم عمیق‌تر از دنیای جدیدی که ر
کتاب «تنها درکنارهم؛ چرا ازفناوری بیشتر و ازیکدیگرکمترانتظارداریم» نوشته شری تورکل و با ترجمه محمد معماریان منتشر شد.
نویسنده این کتاب را دردوبخش و چهارده فصل تنظیم کرده است و در مقدمه می‌نویسد: «رایانه‌ها فلسفه را به زندگی روزمره کشاندند؛ و بویژه، کودکان را فیلسوف کردند. در کنار بازی‌های سادۀ الکترونیکی … کودکان می‌پرسیدند آیا رایانه‌ها زنده‌اند؟ آیا شیوۀ فکر کردن‌شان متفاوت از انسان‌هاست؟ و در عصر ماشین‌های هوشمند، انسان بودن چه ویژگی خاصی دارد؟»
اگر به فهم عمیق‌تر از دنیای جدیدی که روبات‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی ساخته‌اند علاقه‌مندید، این کتاب برایتان جذاب خواهد بود. در پشت جلد این کتاب آمده است: «فناوری آن‏گاه اغواگر می‏‌شود که قابلیت‏‌هایش هماورد ضعف‌‏های بشری ما می‏‌شود. و از قضای روزگار، ما به ‏واقع بسیار ضعیفیم. ما تنهاییم؛ اما از صمیمیت می‏‌ترسیم. ارتباطات دیجیتال و روبات‏‌های اجتماعی می‏‌توانند مصداق توهمِ «مصاحبت بدون دشواری‏‌های واقعی دوستی» باشند. زندگی شبکه‏‌ای‏مان به ما امکان می‏‌دهد حتی وقتی مرتبطیم، از همدیگر پنهان شویم. ما پیام ‏دادن را به حرف‏ زدن ترجیح می‏‌دهیم.»
قابل توجه است، خانم دکتر شری تورکل، استادتمام دانشگاه MIT در حوزۀ جامعه‌شناسی علم و فناوری است. تورکل مدرک دکترای خود را در جامعه‌شناسی و روان‌شناسی شخصیت درسال ۱۹۷۶ از دانشگاه هاروارد گرفته است و به طور خاص در زمینۀ روان‌تحلیل‌گری تخصص دارد. وی از دهۀ ۱۹۷۰ میلادی تحقیقات خود را حول محور رابطۀ انسان و فناوری‌های جدید ارتباطی پی‌گیری کرده است.
کتاب «تنها در کنار هم» آخرین کتاب درسه‌گانه‌ای است که او پیرامون این موضوع نگاشته است؛ دو کتاب پیشین او در این‌باره عبارتند از: «خود ِ دوم: رایانه‌ها و روح انسانی» (۱۹۸۴) و «زندگی روی صفحۀ نمایش: هویت در عصر اینترنت»(۱۹۹۵)

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :129  |   تاریخ ثبت : 1398/4/1
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی