توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالباثرتازه ای از رضا امیرخانی درباره کره شمالی منتشرمی شود    1398/4/1

رضا امیرخانی دربرنامه دیداربا مخاطبانش درکتابفروشی بلوار سجاد انتشارات آستان قدس رضوی مشهد درخصوص آثارمختلف اش با حاضرین به گفتگو پرداخت و ازتدوین اثرجدیدش درباره کره شمالی نیزخبر داد و گفت: امیدوارم این اثر تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده منتشر شود. امیرخانی درمراسم افتتاحیه برنامه‌های تابستانه شبکه دانش‌آموزی کتاب به‌نشر(کتاباران) نیز، که عصرپنجشنبه ۳۰ خرداد با حضور و سخنرانی وی و جمعی ازدانش آموزان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با ورکشاپ درفروشگاه مرکزی کتاب انتشارات آستان قدس رضوی درمشه
رضا امیرخانی دربرنامه دیداربا مخاطبانش درکتابفروشی بلوارسجاد انتشارات آستان قدس رضوی مشهد درخصوص آثارمختلف اش با حاضرین به گفتگو پرداخت و ازتدوین اثرجدیدش درباره کره شمالی نیزخبر داد و گفت: امیدوارم این اثر تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده منتشر شود.
امیرخانی درمراسم افتتاحیه برنامه‌های تابستانه شبکه دانش‌آموزی کتاب به‌نشر(کتاباران) نیز، که عصرپنجشنبه ۳۰ خرداد با حضور و سخنرانی وی و جمعی ازدانش آموزان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با ورکشاپ درفروشگاه مرکزی کتاب انتشارات آستان قدس رضوی درمشهد برگزارشد، به پرسش های حاضرین درباره آثارمنتشرشده اش پاسخ داد. رضا امیرخانی دربخشی ازسخنانش خاطرنشان کرد : من دررشته فنی تحصیل کردم و سال ۱۳۷۰ وارد دانشگاه صنعتی شریف و موفق به اخذ مدرک مهندسی مکانیک و مدرکِ خلبانی شدم. در سال ۷۱ جوان‌ترین خلبان شخصی کشور بودم اما شغل اصلی من نویسندگی است و موفقیت‌هایم درنویسندگی را مدیون شکست خوردنم در پروژه ساخت هواپیمای یک نفره می‌دانم که حتی کتاب «ازبه» را براساس شکست خود درپروژه ساخت هواپیمای یک نفره نوشته‌ام.
امیرخانی دراین باره ادامه داد: اگر تجربه های آدمی درشکست‌ها به درستی ثبت شود و درآن تدبر و تعمق شود، قطعاً منجر به کسب موفقیت در زندگی خواهد شد. تجربیاتی که در شبکه دانش‌آموزی کتاب به‌نشرکسب می‌کنید، اگر درآینده نویسنده هم نشدید، قطعاً درمقاطعی از زندگی شما کاربرد خواهد داشت.
نویسنده کتاب «من او» در ادامه با اشاره به اینکه کسی که می‌خواهد کار نویسندگی را شروع کند، باید بسیار صبور باشد، گفت: اولین آثار هر نویسنده زیاد خوانده نمی‌شود ولی سال‌های بعد آثارش با استقبال خوب علاقه‌مندان مواجه می‌شود. اولین رمانم با عنوان «اِرمیا» در سال ۱۳۷۴ نوشته شد که در سال اول در تیراژ ۳ هزار نسخه چاپ شد. چاپ این اثر در سال ۱۳۸۰ به ۶ هزار نسخه رسید و در سال‌های بعد با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد؛ به گونه‌ای که در جشنواره آثار ۲۰ سال دفاع مقدس برگزیده شد و جایزه ۲۰ سال ادبیات داستانی ایران را به خود اختصاص داد. همچنین در نخستین دوره جشنواره مهر و دومین جشنواره دفاع مقدس نیز مورد تقدیر قرار گرفت.
امیرخانی نمودارهایی از روند نوشتن کتاب‌هایش و فروش آن‌ها را هم نشان داد و گفت: هرنویسنده باید یک نمودارازکارش داشته باشد و آن را ارزیابی کند. کتاب‌هایی را که می‌خواند به خوبی تحلیل کند، این یعنی با برنامه کارکردن و آگاهی درمورد موضوعی هنری که شاید به نظر خیلی‌ها یک کارذوقی و هرازگاهی باشد.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :361  |   تاریخ ثبت : 1398/4/1
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی