توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبرمان آهِ با شین نوشته محمد کاظم مزینانی به چاپ پنجم رسید   1398/4/3

چاپ پنجم رمان« آه با شین» نوشته محمدکاظم مزینانی با طرح جلدی متفاوت به تازگی منتشر و روانه بازارکتاب شده است. این کتاب دومین رمان بزرگسالمحمدکاظم مزینانی بعد از«شاه بی شین» با موضوع انقلاب است که با استقبال خوبی ازسوی مخاطبان رو به رو شده و تا کنون نزدیک به ده هزارنسخه از این کتاب به فروش رفته است. «آه با شین» روایت کننده فعالیت یک مبارزانقلابی چپ با فضای فکری کمونیستی است که ازدهه 20 شمسی و بدو تولد شخصیت اصلی داستان آغازمی‌شود و تا سال 90 ادامه دارد. در این رمان به نوعی به تناقضات و تفاوت‌های
چاپ پنجم رمان« آه با شین» نوشته محمدکاظم مزینانی با طرح جلدی متفاوت به تازگی منتشر و روانه بازارکتاب شده است.
این کتاب دومین رمان بزرگسال محمدکاظم مزینانی بعد از«شاه بی شین» با موضوع انقلاب است که با استقبال خوبی ازسوی مخاطبان رو به رو شده و تا کنون نزدیک به ده هزارنسخه از این کتاب به فروش رفته است.
«آه با شین» روایت کننده فعالیت یک مبارزانقلابی چپ با فضای فکری کمونیستی است که ازدهه 20 شمسی و بدو تولد شخصیت اصلی داستان آغازمی‌شود و تا سال 90 ادامه دارد. در این رمان به نوعی به تناقضات و تفاوت‌های نسلی بین شخصیت اصلی و فرزندش اشاره شده است.
کتاب «آه با شین» اطلاعات خوبی در اختیار خواننده قرار می‌دهد، به خصوص در حوزه مردم شناسی و علومی که کمتربه آن ورود پیدا کرده‌اید اطلاعات نویسنده مشخص می‌شود. به وضوح مشخص است مزینانی قبل از نگارش داستان‌هایش بر روی مسائل تاریخی جست و جوی بسیارمی‌کند و این آثار را پدید می‌آورد.
در حالیکه در «آه با شین» باراصلی داستان درگذشته نهاده شده و چندین نسل را روایت می‌کند ترفند نویسنده در نگارش به گونه‌ای است که هیچگونه فلش‌بک و روزنه به گذشته به نظر نمی‌رسد. ظرفیت‌هایی در داستان انقلاب وجود داشت که تابه حال استفاده نشده، قوت اصلی کار مزینانی نثرکار و توصیفات آن است و هر کس خود را در قسمتی از کتاب بیشتر از قسمت دیگر احساس می‌کند.
رمان «آه با شین» به غیر ازبرگزیدگی در بزرگترین جایزه ادبی کشور یعنی جایزه جلال آل احمد،‌ در جشنواره داستان انقلاب نیزبرگزیده شده است.
 
بخشی ازکتاب را در ادامه خواهید خواند:
 
...« نطفه شازده در همین عمارت کاشته شده بود، در همین اتاق پنج دری، پای طاقچه‌های گچ بری شده و سقف آینه کاری، مثل نطفه یک دختر و هفده پسر دیگر، از زن‌های صیغه‌ای و عقدی، آسمان اعیانی عمارت، زن‌هایی با پیراهن حریر عروسی و یقه دالبردلبرانه، روی قالیچه‌ای ترکمنی که دو تا غزال از دویست سال پیش میان رج‌های ابریشمی آن گیر افتاده بودند و هرچه می‌دویدند به جایی نمی‌رسیدند....»

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :116  |   تاریخ ثبت : 1398/4/3
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی