توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبمتاسفانه جای طنز و کمدی درکشور ما عوض شده است   1398/4/3

اسماعیل امینی ،استاد دانشگاه ، شاعر ، کارشناس حوزه ادبیات وطنزپرداز، درباره وضع طنزگفت: امروزعده‌ای به جای استفاده ازکمدی و خنداندن، مدام واژه طنز را فریاد می‌زنند درحالی‌که تفاوت این دو را نمی‌دانند و ازهمین رو درپس تولیدات رسانه‌ای شاهد گسترش اندیشه و عمق طنزنیستیم. اسماعیل امینی استاد دانشگاه و کارشناس حوزه ادبیات درگفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری درباره طنز امروزکشور گفت: امروز درحوزه طنز مکتوب، کتاب طنز و جلسات و محافل، وضع طنز خوب است، اما در رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های مجازی حال طنز اصلا
اسماعیل امینی ،استاد دانشگاه، شاع، کارشناس حوزه ادبیات وطنزپرداز، درباره وضع طنزگفت: امروزعده‌ای به جای استفاده ازکمدی و خنداندن، مدام واژه طنز را فریاد می‌زنند درحالی‌که تفاوت این دو را نمی‌دانند و ازهمین رو درپس تولیدات رسانه‌ای شاهد گسترش اندیشه و عمق طنزنیستیم.
اسماعیل امینی استاد دانشگاه و کارشناس حوزه ادبیات درگفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری درباره طنز امروزکشور گفت: امروز درحوزه طنز مکتوب، کتاب طنز و جلسات و محافل، وضع طنز خوب است، اما دررسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های مجازی حال طنز اصلا خوب نیست. با نوعی عصبانیت مواجه هستیم، متاسفانه این عصبانیت درکتاب‌های تئوری هم جا باز کرده و عملا می‌گویند هدف طنزخالی کردن باد غرور دیگران است، درحالی‌که طنز، دوستانه است و اصلا نه در پی گرفتن حال کسی است و نه می‌خواهد کسی را از میدان به‌در کند.
وی ادامه داد: ما در برخی مسائل به‌ویژه درمطبوعات رسمی کشور شاهد فحاشی و هنجارشکنی به جای طنز هستیم، ممکن است لحن آرام باشد، اما عملا در حال فحاشی هستیم و این مسئله نه برای طنز و جامعه فرهنگی، بلکه برای یک مسلمان بسیار بد است. اصلا شایسته یک هنرمند نیست که بخواهد با فحاشی کاری از پیش ببرد. نباید اخلاق را قربانی خنداندن مردم کرد، باید بیاییم و بررسی کنیم که چگونه به موضوعات بپردازیم که در عین سردرگمی بتواند یک مسئله را در جامعه اصلاح کند و به نفع مردم باشد، از همین رو باید سطح توقع مردم را بالا ببریم تا حرف بد را پس بزنند.
این استاد دانشگاه درباره فیلم و تئاترطنز نیز گفت: من اصلا اهل سینما تئاترنیستم، ولی می‌دانم که تولیدات اخیرشرایط خوبی ندارد. متاسفانه ما جای کمدی و طنز را جابه‌جا گرفته‌ایم. نمی‌دانم علتش چیست؟ شاید تصور می‌شود طنز بارمعنایی بهتری دارد و یا کلاس کاری آن بالاتر است، در حالی‌که اکثر آثار تولید شده کمدی است و رد پای طنز را نمی‌بنیم. طنز دارای یک اندیشه بنیادی و اساسی است، می‌خواهد حرفی جدی بزند، برای رفع مشکلات و معضلات حرف می‌زند، در حالی‌که کمدی فقط جنبه خندیدن و سرگرمی دارد و عملا چیزی به انسان اضافه نمی‌کند.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :94  |   تاریخ ثبت : 1398/4/3
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی