توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبمجموعه شعربی‌همان‌ ریحانه رسول زاده منتشرشد   1398/4/4

مجموعه شعر«بی‌همان» سروده‌ ریحانه رسول زاده در78 صفحه و با قیمت 15 هزارتومان و شمارگان 1250 ازسوی انتشارات سوره مهرمنتشرشد. این کتاب شامل سروده های ریحانه رسول زاده ازسال های 1379 تا 1392 است و اکثرشعرها درجشنواره های ادبی کشورحائزرتبه شده اند. مضامین شعرهای این دفترآئینی و عاشقانه است . بخشی ازآغازکتاب سروده هایی آئینی برای ائمه اطهاراست و بقیه سرودها عاشقانه هایی سرشارازعاطفه و بیان عدم حضور و خطاب به معشوقی است که دیگرنیست اما وجود شاعرعاشق را لبریز ازخود کرده است.درواقع ، بی همان ، همان طو
مجموعه شعر«بی‌همان» سروده‌ ریحانه رسول زاده در78 صفحه و با قیمت 15 هزارتومان و شمارگان 1250 ازسوی انتشارات سوره مهرمنتشرشد. 
 این کتاب شامل سروده های ریحانه رسول زاده ازسال های 1379 تا 1392 است و اکثرشعرها درجشنواره های ادبی کشورحائزرتبه شده اند.
مضامین شعرهای این دفترآئینی و عاشقانه است . بخشی ازآغازکتاب سروده هایی آئینی برای ائمه اطهاراست و بقیه سرودها عاشقانه هایی سرشارازعاطفه و بیان عدم حضور و خطاب به معشوقی است که دیگرنیست اما وجود شاعرعاشق را لبریز ازخود کرده است.درواقع ، بی همان ، همان طورکه ازعنوانش پیداست ، زنجره های شاعرتنها مانده ازهمان معشوق متعالی است و ازاین رو می توان تنهایی را مضمون محوری این دفتر دانست.یکی ازنقطه عطف های این شعرها ، ارائه تصویر نیمه بشری وجسمانی و نیمه فرشته ای و روحانی ازمعشوق است و همین نکته، شعرهای این مجموعه را ازافتادن دردامن نوعی سطحی نگری عاشقانه سانتی مانتال رهانیده است وشعرها را یک پله ارتقا داده است.
شعرهای رسول زاده ازنظر زبان نیز دارای زبانی به نسبت شسته رفته وساده هستند اما ازنظرموسیقی وضرب آهنگ شعری چندان روان نیستند.
طراحی جلد این کتاب نیزکارحامد میرزا محمدی است که به خوبی مضمون تنهایی و حول محور معشوق چرخیدن این شاعر عاشق تنها را بیان کرده است.
دو فرازازشعرهای کتاب بی همان
 :
من فقط ایستادم و دیدم
مرگ را بین هاله ای از اشک
در دلم رفتن تو روشن کرد
آتش چند ساله ای از اشک
***
آتش نیست گرچه یک عمر است
در خودم ذره ذره می سوزم
شعله هر قدر تیزتر باشد
زودتر از زبانه می افتد.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :638  |   تاریخ ثبت : 1398/4/4
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی