توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبکم سوادی مهم‌ترین آسیب برای اهل ذوق درادبیات است   1398/4/15

یوسفعلی میرشکاک، برگزیده جشنواره «قلم زرین» کم‌سوادی را مهم‌ترین آسیب برای اهل ذوق و استعداد درحوزه ادبیات می‌داند.
یوسفعلی میرشکاک، برگزیده جشنواره «قلم زرین» کم‌سوادی را مهم‌ترین آسیب برای اهل ذوق و استعداد درحوزه ادبیات می‌داند.
این شاعر که با مجموعه شعر«آن‌جا که نامی نیست» در بخش شعر بزرگسال هفدهمین جشنواره «قلم زرین» برگزیده شده است، درگفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت شعر و خصوصا شعر آیینی نسل جوان امروز اظهار کرد: شعر تولید ملی ما بعد از نفت و عنصری مهم در سرزمین ایران است. به اعتقاد من اکنون شعرآزاد و شعرآیینی بسیارموفق هستند و من به شدت به شعر این روزگار امید دارم.
او با بیان این‌که دانش اندک گاهی به شاعر ضرر می‌زند، گفت: کم‌سوادی مهم‌ترین مسئله‌ای است که در کل شعر و ادبیات ما ممکن است به اهل ذوق و استعداد آسیب بزند؛ برای همین شاعران جوان باید بخوانند تا دانش بیشتر و شعر بیشتری در حافظه داشته باشند.
میرشکاک در ادامه با اشاره به این جمله که «چنان‌که شعر در هر علمی به کار همی شود،  هرعلمی درشعربه کارهمی شود» گفت: هرچه شاعر دانش بیشتری داشته باشد موفقیت بیشتری هم کسب می‌کند.
این شاعر سپس درباره جشنواره‌ها و جایزه‌های ادبی و جشنواره‌ای شدن برخی شاعران بیان کرد: من اهل قیاس نیستم و هیچ خبری هم از هیچ جشنواره‌ای نداشته‌ام. این اولین جشنواره‌ای است که به من التفات نشان می‌دهد و تا حالا در هیچ جشنواره‌ای هیچ‌وقت نامی از من برده نشده است. اما این‌بار دوستان لطفی به من داشته‌اند، گرچه من در مراسم پایانی حضورنداشتم ولی آقای مودب هم به من لطف داشته‌ و جایزه را گرفته‌اند. جشنواره‌ها هم بالاخره جزئی از زندگی شعرا هستند. هر اندازه بیشتر به شعرا توجه نشان داده شود و رسیدگی شود، مطمئنا درکارآن‌ها اثر می‌گذارد، خصوصا برای جوان‌ها. ما که دیگر پیرشده‌ایم و این چیزها به حال‌مان تاثیری ندارد که انکارمان کنند یا تحویل‌مان بگیرند. این هم قابل ملامت نیست که گاهی جوان‌ها برای موفقیت در جشنواره‌ها شعر بگویند. وقتی فراخوان داده می‌شود معنایش این است که شعر سفارشی گفته شود.
این شاعر آیینی درباره مجموعه شعر «آن‌جا که نامی نیست» گفت که این مجموعه کتاب اخیر او و شامل ۴۰ و چند شعراست.A

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :113  |   تاریخ ثبت : 1398/4/15
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی