توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبکنگره سراسری شعر کردی «هانا» ۱۷ و ۱۸ تیردرایلام برگزارخواهد شد   1398/4/16

نخستین کنگره سراسری شعرکردی جنوبی «هانا» ،۱۷ و ۱۸ تیر با حضور۳۲ شاعربرجسته کشور و اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی کردی «رازان» درایلام برگزارخواهد شد.
نخستین کنگره سراسری شعرکردی جنوبی «هانا» ،۱۷ و ۱۸ تیر باحضور۳۲ شاعربرجسته کشور و اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی کردی «رازان» درایلام برگزارخواهد شد.
فرهادشاهمرادیان ، مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ایلام ، با اعلام این خبر درگفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: این نخستین کنگره‌ای است که معطوف به ادبیات، شعر و موسیقی کردی و به طور کامل بومی است و خوشحالیم که حوزه هنری ایلام توانست به مطالبه‌ علاقه‌مندان به این حوزه پاسخ دهد.
او با اشاره به فعالیت‌های حوزه هنری ایلام درپاسداشت شعر و ادب کردی گفت: هرهفته کارگاه شعرکردی درحوزه هنری برگزار می‌شود و کتاب‌های خوبی هم درزمینه شعر و ادبیات کردی به چاپ رسیده که این فعالیت‌ها پشتوانه‌ بسیار خوبی برای برگزاری چنین کنگره‌ای است.
مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ایلام بیان کرد: نخستین کنگره سراسری شعرکردی جنوبی «هانا» با حضور۳۲ شاعرصاحب عنوان و دارای تألیف دردو نوبت عصر درروزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۷ و ۱۸ تیر برگزار خواهد شد و این عزیزان آخرین سروده‌های خود را خواهند خواند.
شاهمرادیان ازاجرای موسیقی توسط گروه موسیقی کردی «رازان» درطول این دو روزنیزخبر داد و گفت: مجری این برنامه ادبی دکترحبیب‌الله بخشوده خواهد بود.
او با بیان این‌که در روزاول برگزاری این کنگره بعد ازاجرای مراسم، دورهمی بزرگ شاعران شرکت‌کننده برگزارخواهد شد، گفت: در این دورهمی شاعران جوان شعرخوانی خواهند داشت و این شعرها توسط پیشکسوتان نقد و بررسی خواهد شد.
قابل توجه است ، این کنگره ساعت ۱۷ روزهای یاد ‌شده درمجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزارخواهد شد.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :400  |   تاریخ ثبت : 1398/4/16
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی