توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالببرشی ازکتاب سفرنامه حج برهوت زیبا نوشته محمدحسین شمشیرگرزاده   1398/4/26

کتاب سفرنامه حج با عنوان « برهوت زیبا» نوشته « محمدحسین شمشیرگرزاده» بزودی توس طانتشارات سوره مهرمنتشر خواهد شد. متن ذل برشی از این کتاب است که می خوانید:
روی قله و شیب پرتگاه و پایین دست، تعدادی میمون دیده می شوند. کم نیستند، ازبچه و بزرگ، نر و ماده، کچل و پرمو به سمت مان می آیند. گفته بودند مواظب کیف و وسایل خود باشید، چون دریک چشم بهم زدن به دست میمون ها چپو می شوند. میمون ها که آمدند، بندکیفم را به گردنم انداختم و بنددوربین را دورمچ دستم پیچاندم. روی قله یک حاجی جوان کرمانی نشسته و بساط صبحانه پهن کرده است. تذکر دادم مواظب کیف و وسایلش باشد.اما با حالتی خاص، بی اعتنایی کرد و مشغول خوردن. کناراو مشغول نمازشدم. حاج جواد هم آمد و به نمازایستاد. درآنی ازثانیه میمونی کیف کرمانی را قاپید و فرارکرد. من درنماز و کرمانی بی توجه به اوضاع، مردم با سر و صدا او را متوجه کردند. دستپاچه شد و به دنبال میمون از کوه سرازیرشد. پرتگاه خطرناکی بود. هرچه مردم به او می گفتند ارزش ندارد، ممکن است حادثه ای پیش بیاید، دست بردارنبود. میمون ازدرون کیف میوه و خوراکی ها را برداشت و کیف را پرت کرد. کرمانی بنده خدا رضایت داد، اما ظاهراً مبلغی پول درون کیف بود. با خطرناک ترین شکل ممکن در لبه ی پرتگاه خود را به کیف رساند. چه خوب بود به تذکرم توجه می کرد. به نظر می رسد این میمون ها دست آموز باشند. درپایین دره آلونک هایی است که، احتمالاً این میمون ها متعلق به آن ها باشند، چون وسایل ربوده شده به پایین قله دراطراف آلونک ها پرت می شدند.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

کلمات کلیدی این مطلب : ،
تعداد بازدید :502  |   تاریخ ثبت : 1398/4/26
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی