توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبحسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده رادیو، درگذشت و پیکرش صبح پنج شنبه 10 مرداد ازحوزه هنری تششیع می شود   1398/5/9

حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده رادیو، درگذشت وپیکرش صبح پنج شنبه 10 مرداد، ساعت 10 ازحوزه هنری انقلاب اسلامی تشییع می‌شود. حسین آهی، شاعر،پژوهشگر ادبیات و گوینده رادیو، سه‌شنبه ۸ مرداد پس از یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت و پیکر این مرحوم روزپنج شنبه دهم مردادماه از حوزه هنری تشییع می‌شود.
حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده رادیو، درگذشت وپیکرش صبح پنج شنبه 10 مرداد، ساعت 10 ازحوزه هنری انقلاب اسلامی تشییع می‌شود.
حسین آهی، شاعر،پژوهشگر ادبیات و گوینده رادیو، سه‌شنبه ۸ مرداد پس از یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت و پیکر این مرحوم روزپنج شنبه دهم مردادماه از حوزه هنری تشییع می‌شود.
حسن آهی  برادرمرحوم حسین آهی، شاعر و گوینده رادیو درگفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری ضمن تأیید خبر واعلام زمان ومکان مراسم تشییع، دلیل مرگ این شاعر و محقق و گوینده رادیو و تلویزیون را بیماری سرطان غدد لنفاوی عنوان کرد و گفت . مدتی هم به دلیل این بیماربستری بود.
حسین آهی، شاعر و گوینده، متولد آذر سال ۱۳۳۲ بود وسال‌ها در رادیو فعالیت داشت .«تماشاگه راز» ازرادیو فرهنگ شامل خوانش جدیدی ازغزلیات حافظ، ازجمله برنامه‌های پرطرفدار زنده‌یاد حسین آهی بود.
شایان ذکر است ، حسین آهی، تحصیلات مقدماتی را درتهران گذراند و پس ازآن بر زبان‌های فارسی، عربی، پهلوی و آلمانی تسلط یافت. آهی در علومی مانند صرف، نحو، منطق، نجوم، فقه، اصول عروض و کلام دست به مطالعه و پژوهش زد و در آن‌ها صاحب‌نظرشد. اوّلین پژوهش‌های او در مباحث شعری و ادبی در سال ۱۳۵۵ثمره می‌دهد؛ تا آنجا که هنوز به ۱۸ سالگی نرسیده‌بود که کتاب بحورشعرفارسی را منتشر کرد و درهمان دوران تحسین تنی چند از بزرگان شعرفارسی نظیرشفیعی کدکنی و مهدی اخوان ثالث را برخود برمی‌انگیزد. اخیراً نیز بهاءالدین خرمشاهی به ویژگی‌های این اثراشاره‌ای داشته‌است.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :155  |   تاریخ ثبت : 1398/5/9
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی