توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبمصطفی محدثی خراسانی گفت : مرحوم «آهی» انسانی قلندر، دستگیر و عالم بود و زبان فارسی را به تعالی رساند   1398/5/9

مصطفی محدثی خراسانی شاعر، درباره ویژگی‌های ادبی مرحوم حسین آهی گفت: حسین آهی انسانی قلندر،دستگیر ضعفا، عالم و متخصص زبان فارسی بود که شاعران بسیاری را تربیت کرد.
مصطفی محدثی خراسانی شاعر، درباره ویژگی‌های ادبی مرحوم حسین آهی گفت: حسین آهی انسانی قلندر،دستگیر ضعفا، عالم و متخصص زبان فارسی بود که شاعران بسیاری را تربیت کرد.
مصطفی محدثی در گفت وگو با پایگاه خبری حوزه هنری درباره ویژگی‌های شخصیتی این شاعر گفت: حسین آهی انسانی بزرگ ادیب و عالم بود که در حافظه کهنسالان، میان سالان و جوانان شاعر و متخصصی ثبت شده است، من خودم از جوانی نام ایشان را با طنین و شکوهی بسیارشنیده ام.
وی ادامه داد: اولین فعالیت شعری بسیاری از شاعران با دانش و تجربیات این مرد بزرگ رقم خورد. به جد حسین آهی یکی از وزنه‌های شعر فارسی است که زبان فارسی را به جایگاه ارزنده‌ای رساند.
محدثی اضافه کرد: او شاعری مطرح، ادیب، چند بعدی و متخصص در شاخه‌های مختلف ادبیات فارسی بود به طوری که می‌توان او را در مجموعه تحلیل صرف و زیرشاخه‌های شعری یکی از بزرگان فارسی زبان دانست.
این شاعر تاکید کرد: هرچه درباره ویژگی‌های علمی او بگوییم کم است اما باید به شخصیت او نیز اشاره کرد، او انسانی قلندر، پاک دست شریف و به ذات انسانی بزرگ بود که در زندگی‌اش با دستگیری از مستمندان و ضعیفان کمک به نیازمندان فصلی باشکوه را در این دنیا رقم زد.
گفتنی‌است؛‌ پیکراین مرحوم پنج شنبه ، دهم مردادماه ساعت ۱۰ صبح از حوزه هنری انقلاب اسلامی به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع می‌شود.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :185  |   تاریخ ثبت : 1398/5/9
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی