توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبپیکرحسین آهی با حضوراهالی رادیو، ادبیات و شعرتشییع شد   1398/5/12

پیکرمرحوم حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده پیشکسوت رادیو و تلویزیون ، صبح پنجشنبه، ۱۰ مرداد ماه از محل مسجد بلال صدا و سیما با حضورجمع کثیری ازاهالی رادیو، ادبیات و شعر کشور و علاقه مندان ایشان تشییع و سپس درقطعه هنرمندان بهشت زهرا ( س) به خاک سپرده شد.
پیکرمرحوم حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده پیشکسوت رادیو و تلویزیون ، صبح پنجشنبه، ۱۰ مرداد ماه از محل مسجد بلال صدا و سیما با حضورجمع کثیری ازاهالی رادیو، ادبیات و شعر کشور و علاقه مندان ایشان تشییع و سپس درقطعه هنرمندان بهشت زهرا ( س) به خاک سپرده شد.
درابتدای این مراسم که اجرای آن را رضا خضرایی ، ازگویندگان رادیو پیام، برعهده داشت، نمازمیّت، به امامت حجت الاسلام دعایی ، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، بربالین پیکر مرحوم حسین آهی اقامه شد و سپس علیرضا جاوید نیا، گوینده رادیو و ازهمکاران آن مرحوم با اشاره به شخصیت پژوهشی و ادبی مرحوم حسین آهی اظهار کرد: من تنها خاطراتی با زنده یاد حسین آهی داشته ام و مقام ادبی ایشان و قدم هایی که در راه اعتلای فرهنگ و هنرپشت سر گذاشتند از زبان من قابل ذکر نیست. با ایشان در رادیو بیش از 30 سال زندگی کردیم و خاطرات خوشی ساختیم.وی افزود : باید تواضع و فروتنی حسین آهی را سر لوحه زندگی خودقرار دهیم.
درادامه علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما درگذشت حسین آهی را به اهالی فرهنگ و هنر و ادب تسلیت گفت و افزود: ایشان یکی از سرمایه های بزرگ ملت ایران و جز ذخایر فرهنگ و هنر کشور بودند. مقام معظم رهبری نیز به ایشان محبت داشتند و درجلسات مختلف جویای احوال شان می شدند.
وی همچنین گفت: ایشان الگویی برای جوانان ما و در واقع الگوی انسان متدین، فرهیخته و انقلابی بودند و جوانانی که به رادیو می پیوندند نیز ایشان را الگوی کارخود قرار دهند، چرا که پاکباخته و بی ادعا کار             می کردند.
بهروز رضوی ، گوینده پیشکسوت رادیو ، نیزسخنران دیگراین مراسم بود . رضوی ، مرحوم آهی را شخصیتی صاف و ساده و متواضع توصیف کرد وگفت : ایشان به قدری فروتن بودند که ما درنبودن شان، بودن شان را فهمیدیم. ایشان با تمام توانایی هایی که داشتند، بدون کوچکترین ادعایی کارمی کردند و حیف بود که شخصیتی همچون او به این زودی از میان مان برود.
سید علی موسوی گرمارودی، شاعر و پژوهشگر پیشکسوت کشور، نیز در پایان شعری را تقدیم به مرحوم آهی کرد و برای حضارخواند.
حافظ آهی ، فرزند حسین آهی،  نیز درپایان مراسم تشییع ازحضوراهالی فرهنگ و هنر و ادب و علاقه مندان آن مرحوم در مراسم تشییع پدرش تقدیر و تشکر کرد و گفت: می خواهم ازهمه کسانی که درسختی بیماری پدرم و دراین ماه های آخر درکنار ما بودند و باعث شدند این روزها را بهتر بتوانیم تحمل کنیم تشکرکنم.
قابل توجه است ، محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، علی عسگری رئیس صدا و سیما، حمید شاه آبادی معاون صدا، محمد رضا شفیعی کدکنی، سید علی موسوی گرمارودی، بهروزرضوی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، فاضل نظری، حسین اسرافیلی، مرتضی امیری اسفندقه، حجت الاسلام زائری، سهیل محمودی، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، پرویز بیگی حبیب آبادی، ناصرفیض، محمود حبیبی کسبی، سعید یوسف نیا، سید اکبر میرجعفری و محمدرضا ترکی ازجمله شخصیت هایی بودند که درمراسم تشییع پیکرمرحوم حسین آهی حضورداشتند. 
گفتنی است ، پیکرمرحوم حسین آهی پس ازتشییع، برای خاکسپاری به بهشت زهرا منتقل شد.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :136  |   تاریخ ثبت : 1398/5/12
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی