توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبکتاب داستان مهاجرکوچک محمدرضا سرشاربا حضوراحمدشاکری نقد و بررسی می‌شود   1398/5/13

نشست نقد و بررسی کتاب داستان «مهاجرکوچک» نوشته محمدرضا سرشار با حضور نویسنده اثر و احمد شاکری نویسنده و منتقد ادبی سه‌شنبه 15 مرداد ساعت 14:30 درساختمان «الف» معاونت پژوهش و آموزش حوزه هنری برگزار می‌شود.
نشست نقد و بررسی کتاب داستان «مهاجرکوچک» نوشته محمدرضا سرشار با حضور نویسنده اثر و احمد شاکری نویسنده و منتقد ادبی سه‌شنبه 15 مرداد ساعت 14:30 درساختمان «الف» معاونت پژوهش و آموزش حوزه هنری برگزار می‌شود.
«مهاجر کوچک» داستانی درباره جنگ تحمیلی برای نوجوانان است که چاپ اول آن درسال 1360 صورت گرفت و طی سالیانی که از انتشارش می‌گذرد، با انتشار چاپ یازدهم آن مجموع شمارگان قبلی‌اش به 177200 نسخه می‌رسد.
این کتاب موفق به دریافت شش جایزه در سطح کشورشده است که می‌توان به برنده لوح زرین و دیپلم افتخار از نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان بهترین کتاب داستان منتشره در باره دفاع مقدس برای نوجوانان در دهه اول انقلاب اشاره کرد. مهاجر کوچک یکی از ده کتاب برگزیده دهه نخست پس از پیروزی انقلاب، به انتخاب مشترک مجله‌های کیهان بچه‌ها و سروش نوجوان است.
سرشار در این کتاب تلاش نوجوانی را نشان می‌دهد که در جنگ پدر و مادرش را از دست داده است. این داستان به نوجوانان یاد می‌دهد که چگونه تنها و بی پشتیبان در برابر مشکلات بایستند و با تلاش و صبر و بردباری نتیجه کارهایشان را ببینند.
کتاب داستان «مهاجر کوچک» برگزیده دومین جشنواره ادبی بنیاد حفظ آثار برنده جایزه نخست اولین سمینار رمان جنگ در ایران است. همچنین این اثر برنده لوح زرین دستخط حضرت امام خمینی(ره) کتاب برگزیده بیستمین سالگرد دفاع مقدس شده است.
گفتنی است، علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند در تاریخ و ساعت ذکر شده به حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

تصاویر پیوست شده به این مطلب :

تعداد بازدید :162  |   تاریخ ثبت : 1398/5/13
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی