توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبرمان «گرگ‌سالی» امیرحسین فردی نامزد دریافت جایزه شهید اندرزگو شد   1398/5/30

رمان «گرگ‌سالی» اثر زنده‌یاد امیرحسین فردی نامزد دریافت جایزه بخش داستان بلند و رمان نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی شهید اندرزگو شد. گرگ سالی» ، که توسط نشز سوره مهر منتشر شده است ، ادامه رمان موفق «اسماعیل» است منتهی رویدادهای این رمان برخلاف اسماعیل، دردامنه‌های سبلان روی می‌دهد.
رمان «گرگ‌سالی» اثر زنده‌یاد امیرحسین فردی نامزد دریافت جایزه بخش داستان بلند و رمان نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی شهید اندرزگو شد.
 گرگ سالی» ، که توسط نشز سوره مهر منتشر شده است ، ادامه رمان موفق «اسماعیل» است منتهی رویدادهای این رمان برخلاف اسماعیل، دردامنه‌های سبلان روی می‌دهد.
دراین رمان برای شخصیت انقلابی داستان که اسماعیل نام دارد شرایطی به‌وجود می‌آید که ناگزیر می‌شود برای امنیت بیشتر پایتخت را ترک کند و به روستایی دردامنه سبلان، نزد مادربزرگش برود که با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود.او درسبلان می‌شنود که آمریکایی‌ها که در آن زمان کشت و صنعت مغان را در دست داشتند، می‌خواهند به اصلاح نژاد گرگ‌های دامنه سبلان اقدام کنند و این مسئله منجر به ایجاد گرگ‌هایی آدمخوار شده است که مردم منطقه را به‌شدت آزار می‌دهند.
قابل توجه است ، اسامی نامزدهای بخش داستان بلند و رمان این رویداد به این شرح است:
«اوسنه گوهرشاد» نوشته سعید تشکری
« عاشقی به سبک ون‌گوگ» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان
«گرگ‌سالی» نوشته امیرحسین فردی
«مستوری» نوشته صادق کرمیار
«من پسر شاه نیستم» نوشته اصغرفکور
«وقت معلوم» نوشته مهدی کفاش
 
شش نامزد نهایی بخش داستان بلند و رمان این جایزه، از میان بالغ بر65 کتاب داستانی ارزیابی‌شده توسط داوران منتخب، معرفی شده‌اند.
 آثارنامزد این بخش در حال حاضر به قسمت آرای نخبگانی راه یافته‌اند و قراراست در مرحله نهایی نیز ده نفر ازنخبگان حوزه ادبیات داستانی بزرگ‌سال، آنان را به داوری و رأی بگذارند تا در نهایت، از دو اثری که بیشترین تعداد آرا را کسب کرده‌اند، در مراسم اختتامیه جایزه شهید اندرزگو تجلیل شود.
اولین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان بلند و رمان بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و نیز روایت تاریخ در دستور برگزاری است.
همچنین آثار تولیدی اعم از نشر و بازنشر درسال‌های95، 96 و97 که دارای درون‌مایه مدنظرجایزه بوده‌اند، دراین دوره ازجایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.
این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکزاسناد انقلاب اسلامی، بنیادفرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می شود و برگزیدگان آن  طی مراسمی سوم شهریور درحوزه هنری معرفی می شوند.
برگزیدگان جایزه شهید اندرزگو درآیین سالانه اهدای این جایزه همزمان روز یک‌شنبه، سوم شهریور ساعت 17 در حوزه هنری، معرفی و تجلیل خواهند شد . به برگزیدگان، علاوه برجوایز نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزه شهید سیدعلی اندرزگو نیز اهدا می‌شود.
گفتنی است، رمان «گرگ‌سالی» پیش ازاین به صورت دیجیتال و صوتی نیز ازسوی سوره مهر منتشر و درپایگاه اینترنتی آمازون نیزقرار گرفته است

تعداد بازدید :81  |   تاریخ ثبت : 1398/5/30
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی