توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبکتاب سپیده‌دم حواصیل پیرامون ادبیات امروزعمان اثرموسی بیدج منتشرشد   1398/7/3

کتاب «سپیده‌دم حواصیل»اثرموسی بیدج، شاعر و مترجم نام آشنای ادبیات عرب، شامل ترجمه آثاری ازشاعران ونویسندگان مطرح کشورعمان و مقالاتی پیرامون ادبیات امروزاین کشور درانتشارات سوره‌ مهر منتشرشد.
کتاب «سپیده‌دم حواصیل»اثرموسی بیدج، شاعر و مترجم نام آشنای ادبیات عرب، شامل ترجمه آثاری ازشاعران ونویسندگان مطرح کشورعمان و مقالاتی پیرامون ادبیات امروزاین کشور درانتشارات سوره‌ مهر منتشرشد.
«سپیده‌دم حواصیل» دربرگیرنده سروده هایی از شعر 20 شاعر و 13 اثرازقصه‌نویسان مشهورکشورعمان است.دراین کتاب، علاوه برشعرها و داستان ها، چندمقاله نیزدرباره شعرامروزعمان به قلم «موسی بیدج» ترجمه شده است.
کتاب « سپیده‌دم حواصیل » در4 بخش : پژوهش ادبی ، داستان ، شعردیروز و شعرامروزعمان ارائه شده است.دربخش شعردیروزعمان،  آثاری از 5 شاعرترجمه شده است اما تلاش بیشترمترجم دراین کتاب، بر ادبیات امروزاین کشورمتمرکز و منعطف بوده است.
موسی بیدج ، پیرامون پدیدآمدن این کتاب می نویسد :
«ادبیات شناسنامه ملت ها و کشورهاست.برای آشناشدن با طرز زندگی و شیوه گفتار و رفتارروزمره مردم یک جامعه، بهترین راه، مطالعه ادبیات آن جامعه است.شعر، داستان، نقد و پژوهش، گونه های ادبی تأمل برانگیزندکه ازآرمان ها وحرمان ها، و شکوه و اندوه مردم آینه می سازند و پیش روی خوانندگان می گسترانند.
این کتاب ازادبیات کشورعمان ، برای نخستین بار، در زبان فارسی چنین آینه ای ارائه می کند.»
قابل توجه است ، موسی بیدج تاکنون موفق به تالیف و ترجمه بیش از 50 عنوان کتاب شده که ازاین بین 12 اثراو درکشورهای لبنان، کویت و الجزایر منتشرشده است. «عیسی پسرانسان»، «دیوانه»، «شعرهایی که درکوچه می‌دوند»، «آسمان زعفرانی» و «عاشق ناشی» نمونه‌هایی ازتالیفات و ترجمه‌های این شاعر، نویسنده و مترجم است.

تعداد بازدید :253  |   تاریخ ثبت : 1398/7/3
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی