توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبزبان داستان بهترین وسیله برای انتقال مفاهیم اخلاقی    1398/8/22

نشست مشترک داستان‌نویسان اردبیل و آذربایجان‌شرقی در حوزه هنری تبریز برگزار شد.
به گزارش سایت ادب فارسی، به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی و اردبیل روز دوشنبه 20 آبان ماه 1398 نشست مشترک داستان‌نویسان اردبیل و آذربایجان‌شرقی در تبریز برگزار شد.

در ابتدای این نشست سیدمحمد حسین بلاغی رییس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی ضمن خوش‌آمدگویی به داستان‌نویسان اردبیلی گفت: هر یک از پیامبران الهی برای خود معجزه‌ای دارد و معجزه پیامبر اسلام، کتاب قرآن است و بعضی از سوره‌های قرآن به صورت داستان وحی و منتقل شده است و این اهمیت کتاب و داستان را نشان می‌دهد.

بلاغی افزود: زبان داستان بهترین وسیله برای انتقال مفاهیم است و داستان‌نویسان باید بتوانند با استفاده از مفاهیم، داستان‌های اخلاقی و معنوی تولید کنند و این یکی از مأموریت‌های اصلی حوزه هنری است.

رییس حوزه هنری آذربایجان شرقی در ادامه اضافه کرد: این نشست مشترک بین داستان نویسان اردبیل و آذربایجان شرقی اتفاق مبارکی است که باعث افزایش سطح کیفی داستان در منطقه می‌شود و خروجی چنین نشست‌هایی باید به تولید منجر شود و امیدوارم که این حرکت زیبا تداوم داشته باشد و در مرحله بعد استان‌های آذربایجان غربی و زنجان نیز به نشست داستان اضافه شوند.

در ادمه نوبت به خوانش و نقد داستان رسید که در این مرحله چهار داستان ترکی «یاشام» نوشته علیرضا شهامتی پور، «پارا قالمیش تولد» نوشته ماهرخ داش تیموری و «هاردان هارا» نوشته خدیجه سلمانی و «بارماق ایزلری» به نویسندگی حسن مرادی و دو داستان‌ فارسی «انبار ضایعات ارتش سرخ» نوشته محمد اکبری و «نگاه پرنده» نوشته ترانه دهقانی خوانده شد و توسط اساتید حاضر و داستان نویسان نقد و بررسی شد.

گفتنی است نخستین نشست مشترک داستان نویسان اردبیل و آذربایجان شرقی شهریور ماه 1397 در اردبیل برگزار شده بود.

کلمات کلیدی این مطلب : ،
تعداد بازدید :149  |   تاریخ ثبت : 1398/8/22
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی