توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالب



محمدی: حوزه هنری یک تفکر است   1398/9/3

عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گفت: حوزه هنری یک تفکر است و باید این را بدانیم هیچ هنری با آیین‌نامه و بیانیه تغییر رویکرد نخواهد داد.




به گزارش پایگاه خبری ادب فارسی، عباس محمدی مدیریت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در نشست هم‌اندیشی مسئولین واحد آفرینش‌های ادبی مراکز استانی گفت: نظر به نکاتی که در خصوص سیاست و ادبیات بیان شد باید بگویم که حوزه را یک تفکر می‌بینم تا ساختار اداری، و دیگر اینکه ادبیات هنر مادر است و هیچ هنری با آیین‌نامه و بیانیه تغییر رویکرد نخواهد داد. سیاست‌گذاری از این دست، دور از دست است، هدف ما بایست آفرینش ادبیات خلاق و متعهد باشد و رویکرد ما در این زمینه زمانی ممکن است که هنرمندانی هم‌سو تربیت کرده باشیم. استان‌ها باید به آموزش توجه کنند و در این مسیر از چهره‌های شاخص ادبی استان بهره‌مند شوند. همچنین تمرکز واحد آفرینش‌های ادبی مراکز استانی در استعدادیابی، باید با جدیت  و تلاش باشد تا نسل آینده ادبی این کشور را در استان‌ها پرورش دهند.
 

محمدی افزود: در خصوص اتکا به دانش مدرسان استانی نیز، هر گاه احساس نیاز داشتید مرکز آمادگی دارد تا در دو بخش شعر و داستان کارگاه‌های پیشرفته در راستای دانش‌افزایی برگزار کند. همچنین توصیه می‌کنم به جای تکیه بر ستاد، از استادان استان‌های هم‌جوار یا منطقه بهره‌مند شوید، چرا که این هم‌افزایی‌ها سبب بالندگی ادبیات استان‌ها خواهد شد.
 

وی با اشاره به اهمیت داستان‌نویسی و گستره مخاطبانش در ادبیات کشور گفت: توجه بیشتری به ادبیات داستانی شود، چرا که تجربه نشان داده است مخاطبان ادبیات از رمان استقبال بیشتری می‌‌کنند. از همین رو برگزاری کارگاه‌های رمان‌نویسی در استان‌ها اهمیت زیادی دارد.
 

وی درخصوص فعالیت‌های روزمره استانی هم افزود: شیوه حوزه هنری انجمن‌داری نیست و باید رویکرد این نشست‌ها آموزشی، ترویجی باشد و در این خصوص سرفصل‌های آموزشی مربوط از جمله مطالعه و بررسی آثار فاخر ادبی پیش چشم باشد.
 

محمدی در پایان گفت: هم‌افزایی و مبنی قرار دادن شیوه‌نامه‌هایی که به استان‌ها ارسال شده است را سرفصل فعالیت‌های خویش قرار دهند.


کلمات کلیدی این مطلب : ،
تعداد بازدید :238  |   تاریخ ثبت : 1398/9/3
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد



حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی