توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار کتاب شد
مجموعه رباعی این کوه سرش همیشه زیر برف است ازمحمد عالی‌زاده منتشر شد
باگردآوری و تنظیم خسرو باباخانی و رقیه‌سادات صفوی
مجموعه داستان بزرگسال روح مرطوب منتشرشد

آخرین مطالبمجموعه داستان «قصه ما راست بود» منتشر شد   1398/9/19

«قصه ما راست بود» عنوان مجموعه داستانی است از محمود خلیلی که به تارگی چاپ و روانه بازار کتاب شده است.
به گزارش پایگاه خبری ادب فارسی، این کتاب شامل پانزده داستان کوتاه با موضوع هشت سال دفاع مقدس می شود که به قلم محمود خلیلی به رشته تحریر درآمده است. عنوان کتاب از روی داستانی با همین نام انتخاب شده و نویسنده در ابتدا کتاب را به شهدای لشکرانصار الحسین (ع) همدان تقدیم کرده است.

(عمودی یا افقی) ، (پای رفتن)، (چفیه)، (در عاشورا)، (عکس دسته جمعی)، (بوی خاک)، (جست و جو)، (داماد بعد از این)، (قصه ی ما راست بود)، (گم شده)، (جهنم+من)، (منور)، (همینه که هست)، (یکی بود یکی نبود) و (هیاهوی بسیار برای هیچ) عنوان داستان های این کتاب هستند.

در بخشی از کتاب میخوانیم :  گلوله ای که شکم جمال را پاره کرد سهم من بود. اصلا قرار بود که من بیرون تانک باشم و گلوله ها را به داخل بدهم. اما ناگهان جمال با اصرار گفت: محسن بیا جامون رو عوض کنیم». گفت: «درد دست راستم نمیذاره که گلوله های سنگین رو داخل تانک بدم.»  قبول کردم، البته یکی از دلایل این بود که داخل تانک امن تر از خارج آن بود. وقتی بیست سانتیمتر چدن سپر دفاعی بدنت باشد دیگر ترسی نداری. جمال رفت بالای تانک. کنار برجک ایستاده بود که تانک عراقی به سوی ما شلیک کرد. از پریسکوپ داخل تانک دیدم که اولین گلوله داخل جاده سمت چپ ما نشست. یک دقیقه بعد گلوله دوم از بالای سرما رد شد. گلوله سوم از سمت راست ما منفجر شد اما چون ما تقریبا پشت یک تپه مستقر بودیم اتفاقی نیفتاد. تا اینکه گلوله چهارم ...
 
لازم به ذکر است این کتاب به همت مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری در 132 صفحه و شمارگان 1250 نسخه توسط انتشارات سوره مهر چاپ و روانه بازار نشر شده است.

کلمات کلیدی این مطلب : ،
تعداد بازدید :126  |   تاریخ ثبت : 1398/9/19
نظرات :

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شدحقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است. طراح و برنامه‌نویس : علی‌رضارضایی